Sporcuların Ayak Bakımına
Garantili ve Net Çözüm!

12.000 Başarılı vaka ile tüm el ve ayak sorunlarınızı
ağrısız ve acısız garantili olarak çözüyoruz
Randevu Al

Sağlık ayaklarda başlar

Ücretsiz muayene randevusu al, uzmanlarımız size özel çözümler sunsun.
  Sporcu Ayak Bakımı

  • 30 Dakikada Tamamlanır.
  • Ağrısız ve Acısız Bakım İmkanı
  • %100 Rahatlık İmkanı

  Sporcu Ayak Bakımı Nedir?

  Amatör ya da profesyonel düzeyde spor yapmak insan sağlığını her ne kadar olumlu etkilese de tüm vücut ağırlığını üzerinde taşıyan ayaklar için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Düzenli olarak spor yapan bireylerin özellikle ayak tabanlarında mantar ya da siğil gibi bazı problemler oluşabilmektedir. Özellikle sporcuların en sık karşılaştığı bu problemin çözümü artık çok basit. Tüm vücut ağırlığını üzerinde taşıyan ayaklarınıza gerekli bakımı yaparak onların daha sağlıklı ve bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz. Ayak sağlığı her insan için büyük bir önem taşırken sporcular için bu durum çok daha bir önem kazanır. Bu sebepten ötürü ayak sağlıklarını korumak ve bakımlı olmasını sağlamaları gerekir. Sporcu ayak bakımı, oluşan mantar, siğil ya da yaraların hızla iyileşmesini sağlarken oluşabilecek sorunları da ortadan kaldırır. 

  Sporcu Ayak Bakımının Önemi Nedir?

  Sporcu kişilerin genellikle ayaklarının su toplaması, ayak mantarı ya da nasır gibi problemler ile karşı karşıya kaldığını söyleyebiliriz. Sporcu ayak bakımı, bu problemlerin ortadan kaldırılması için büyük önem taşır. Tüm gün boyunca ayakkabının içinde terleyen ve nefes alamayan ayaklara uygulanan yöntemler sayesinde ayakların daha rahat nefes alması sağlanır. Tabii ki de ayak bakımı sonrasında doğru ayakkabı ve çorap seçimi de daha verimli sonuç almanız için önemlidir. Ancak öncelikle ayak bakımını düzenli olarak yaptırılması gerektiğini unutmamak gerekir. Sporcuların ayaklarında oluşan mantar, siğil, nasır ve ayak kokusu gibi sorunları ortadan kaldırmak için düzenli olarak ayak bakımlarına özen göstermeleri büyük bir önem taşır.  Böylelikle daha sağlıklı ve bakımlı ayaklara sahip olabilir ve bu sayede gün içerisinde ayak rahatsızlığı çekmezsiniz. 

  Sporcu Ayak Bakımı Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Sporcu ayak bakımı tedavisinde öncelik ayağın genel muayenesini yaparak başlanır. Ayak taban ve tırnaklarda nasır, tırnak batması, mantar ya da ayak kokusu gibi problemlerden herhangi biri mevcut ise probleme göre tedavi başlatılır. Eğer bu problemler dahilinde ayaklarda iltihaplanma ya da enfeksiyon belirtisi var ise antibiyotik tedavisi ile öncelikle iltihaplanmaların giderilmesi sağlanır. Daha sonra ayakların nem dengesini koruması için farklı tedavi yöntemleri tercih edilerek ayak sağlığı koruma altına alınır. Uzman ve tecrübeli hekimimiz sporcu ayak bakımı tedavisini gerçekleştirirken garantili ve net sonuç alabilmek adına en uygun tedavi yöntemlerini tercih eder. Sporcular için özellikle medikal ayak bakımı yöntemi tercih edilerek önemli sonuçlar gösterilir. Bu sayede sporcuların yaşam kaliteleri artış göstererek sağlıklı ve bakımlı ayaklara sahip olabilir. 

  Sporcular için Ayak Bakımı Ne Zaman Yapılmalı?

  Sporcular için ayak bakımının düzenli olarak yapılması yaşam kalitelerini arttırmak için önemli bir rol oynar. Ayak bakımı sadece sporcular için değil her bir birey için önemli bir unsurdur. Sağlıklı ve bakımlı ayaklar gün içerisinde ki konforunuzu büyük ölçüde etkiler. Sporcular özellikle koşu esnasında ayaklarına çok daha fazla baskı uyguladıkları için ayak mantarı, tırnak batması ya da nasır gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu sorunlar genellikle ayak gözeneklerinin yeteri kadar nefes alamaması sebebiyle ortaya çıkar. Ancak düzenli olarak yaptırılan sporcu ayak bakımı tedavi sayesinde ayakların ferah bir nefes alması sağlanır ve böylelikle yaşam kalitenizde büyük bir artış gözlenir. 

  Sporcu ayak bakımı hakkında sorular

  1- Neden düzenli ayak bakımı yaptırmalıyız?

  Spor ya da dans gibi mesleklerle ilgilenen insanların düzenli olarak medikal ayak bakımı yaptırması oldukça önemlidir. Ayağın fazla terlemesi, uzun süre havasız kalması ya da uzun saatler ayakta durmak deri ve tırnak hastalıkları riskini artırır. Bu nedenle özellikle sporcu ve dansçıların ayak bakımına dikkat etmesi ve bu alanda bir podologtan hizmet almaları önemlidir.

  2- Spor ile ilgilenenlerde neden ayak deformeleri olur

  Sporcu Ayak Bakımı. Düzenli spor yapan kişilerin ayak tabanları diğer bireylerin ayaklarına göre çok daha fazla deforme olabilmektedir.

  3- Medikal ayak bakımı nasıl yapılır?

  Medikal ayak bakımında kuru podoloji cihazları ile sterilizasyonu yapılmış tırnak kesme pensleri ve koruyucu önleyici şekilde tasarlanmış aparatlar kullanılır. Deri ve tırnaktaki ölü kısımların mekanik temizliği yapılır, canlı dokuda çalışılmadığından hastanın bu işlem sırasında ağrısı ya da acısı olmaz.

  Bizi arayın Ağrı ve acılarınız’dan sonsuza dek kurtulun!

  Hijyenik Klinik Ortamı, Ücretsiz Muayene

  ``Etik`` Sağlık Hizmeti

  Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

  Sağlıklı Vücudun Adresi

  Sağlığınızı korumanın ve geliştirmenin size sunabileceğimiz armağan olduğunu çok iyi biliyoruz. Doktorlarımız ve ekibimizle, sağlığınızı güzellikle taçlandırıyoruz.

  Güven Veren Yapı

  Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran “kurumsal” yapımız güven veriyor.

  Batık Tırnak Tedavi Merkezi - Kalıcı Batık Tırnak Tedavisi

  El ve ayak sağlığınızı ertelemeyin! Ücretsiz Muayene için Hemen Arayın, Batık Tırnak Şikayetlerinizden Kurtulun.
  • 12000 Başarılı vaka
  • Alanında uzman kadro
  • Sürekli hijyen
  • Tek seans’da çözüm
  • Ağrısız acısız tedavi
  • Size özel tedavi yöntemi

  Hasta Yorumları

  Uzun zamandır gitmeyi düşünüyordum bir türlü cesaret edememiştim. Ayaklarımdaki dayanılmaz acıdan sonra en azından bir baksınlar neymiş diye düşündüm.
  Gizem Köksal
  Bugün ,pedi gold merkezine alt tabanda çok uzun seneler önce oluşan ve zamanla çoğalan nasırlarımı aldırmak için geldim ve iyi ki geldim yüzüm gülüyo ayaklarım..
  Ayla Özarslan
  Ayağımda batık problemi vardı 1 senedir, bir kaç yere gittim daha da kötü oldu. Pedi Gold Merkezine geldim, daha ilk seferde batığım düzeldi ve artık acımıyor.
  Merve Yarar