Tek Seansta Çatlak
Topuğunuzdan Kurtulun!

12.000 Başarılı vaka ile tüm el ve ayak sorunlarınızı
ağrısız ve acısız garantili olarak çözüyoruz
Randevu Al

Sağlık ayaklarda başlar

Ücretsiz muayene randevusu al, uzmanlarımız size özel çözümler sunsun.
  Çatlak Topuk Bakımı

  • Tek Seansta Çözüm Garantisi
  • Ağrısız ve Acısız Tedavi Fırsatı
  • Hijyenik ve Sağlıklı Ayak Bakım Fırsatı

  Çatlak Topuk Nedir?

  Çatlak topuk, günümüzde en sık rastlanılan ayak cilt sağlık problemleri arasında bulunuyor. Hem ayak sağlığı hem de estetik açıdan büyük bir önem taşıyan çatlak topuk bakımı, topuk çatlağının giderilmesi ve hızlı bir çözüme kavuşması için en iyi yöntemler arasında bulunur. Topuktaki çatlakların ciddiye alınmaması ve herhangi bir tedavi yöntemine başvurulmaması durumunda ayaklarda zaman içerisinde siğil oluşması mümkün olabilir. Bu sebepten ötürü çatlak topuk bakımlarının düzenli olarak yapılması büyük bir önem ile tavsiye edilir. Bunun için uzman ve tecrübeli bir hekim ile anlaşarak net ve kesin çözüme kavuşmalısınız. Uzman hekimlerimiz insan sağlığını olumlu yönde etkilemek ve problemi ortadan kaldırabilmek adına en iyi uygulamalar ile sizlerledir. 

  Çatlak Topuk Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?

  Topukta ki çatlıklar genellikle şişkin, kuru ve yağ eksiği olan ayaklarda çok daha sık görülür. Bu sebepten ötürü kuru cilde sahip olan bireylerde görülme olasılığı yüksektir. Aynı zamanda diyabet hastalarında da bu durum sık sık görülebilir. Topuğun nemlendirilmemesi, kuru kalması ve gerekli bakımların yapılmaması topukların çatlamasına sebep olur. Ayaklara fazla baskı yapılması, vitamin ve mineral eksikliği ve yaş faktörleri de çatlak topuk için en önemli sebepler arasında bulunur. Peki, Çatlak topuk belirtileri nelerdir? İşte, kısaca şu şekilde bahsedebiliriz:

  • Topuk bölgesinde pul pul dökülmeler
  • Ayak çevresinde baskıdan dolayı ağrı, kızarıklık ve kaşınma
  • Deride sertleşme ve kalınlaşma
  • Topukta gözle görülebilecek derece çatlak
  • Topuk çatlağının derecesi ilerlemiş ise kanama

  Çatlak Topuk Bakımı ve Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Özellikle kuru cilde sahip olan bireyler de sık sık görülen çatlak topuk rahatsızlığı ciddi problemlere yol açabilir. Çatlak topuk tedavisi ertelenir ya da yapılmaz ise zaman içerisinde topuğun enfeksiyon kapma riski artabilir ve her geçen gün ağrı hissiyatını da daha fazla hissedebilirsiniz. Çatlak topuk tedavisi için öncelikle uzman ve tecrübeli bir hekim ile görüşme sağlamalısınız. İşinin ehli ev tecrübeli bir hekime ön muayene olarak topuk çatlağının hangi derecede olduğunu öğrenebilir ve bu sayede uygulanması ön görülen tedavi sürecinin planlamasını yapabilirsiniz. Çatlak topuk bakımı yapılırken öncelik topuk ve ayak çevresinin yeteri kadar nemlenmesi sağlanır. Eğer topukta kanama ya da iltihaplanma gibi problemler var ise cerrahi işlemler uygulanır. Ancak rahatsızlığınız bu kadar ilerlemesi ise nemlendirme ve bazı ilaç yöntemleri ile kısa süre de acısız ve ağrısız topuk çatlaklarından kurtulma fırsatını bulabilirsiniz. 

  Çatlak Topuk Tedavi Edilmezse Ne Olur?

  Çatlak topuk rahatsızlığı bulunan bireylerin muhakkak uzman bir hekim yardımı ile tedavisi görmesi gerekir. Aksi takdir de topuk çatlağının zaman içerisinde daha derin yaralar açmasına sebep olunabilir. Aynı zamanda topukta bulunan damarlar sayesinde mikroorganizmalar vücudun içerisine girerek enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalmanızı sağlayabilir. Bu durum antibiyotik kullanımı gerektirebileceği gibi ciddi bir ağrı ile de karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir. Çatlak topuk bakımı sayesinde bu gibi riskleri en aza çok kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki topuktaki açık sinir uçları zaman zaman çok fazla ağrı hissetmenizi sağlar. Böylelikle bu durumlar ile karşı karşıya kalmamak için muhakkak çatlak topuk bakımı yaptırmalı ve gerekli tedavi işlemlerini uygulamalısınız. Düzenli olarak uygulayacağınız çatlak topuk bakımı sayesinde topuklarınızın çatlamasını engelleme fırsatını bulabilirsiniz.

  Batık tırnak tedavisi hakkında sorular

  1- Çatlak Topuk Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Düzenli bakım yapılarak tedavi gerçekleştirilir. Düzenli nemlendirici kullanılması çatlak bakımında önemlidir. Bilinenin aksine vazelin içeren yağlı kremler nemlendirmek için uygun değildir, su bazlı ve az miktarda üre içeren kremler çatlak bakımında tercih edilmelidir.

  2- Topuk çatlakları nasıl gider?

  Topukta ortaya çıkan çatlaklar kişiyi rahatsız ediyorsa; ılık su içine belli bir miktar limon suyunu ekleyerek, su içerisinde yaklaşık olarak 15 dakika boyunca bekletilmelidir. Daha sonra ponza taşı desteğiyle topuklardaki ölü deri alınmalıdır. Son olarak, ayaklar temiz suyla yıkanarak, havlu desteğiyle kurutulmalıdır

  3- Topuk çatlağı geçer mi?

  Ayak topuklarında ortaya çıkan çatlaklar, aynı zamanda uzman hekim kontrolünde tedavi edilebilmektedir. Alanında uzman hekim, topukta ortaya çıkan çatlağın tedavi edilmesi adına sertleşmiş olan dokuyu alabilir. Sertleşmiş olan derinin alınmasıyla beraber çatlak sorunu geride kalır.

  Bizi arayın Tırnak batığından sonsuza dek kurtulun!

  Hijyenik Klinik Ortamı, Ücretsiz Muayene

  ``Etik`` Sağlık Hizmeti

  Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

  Sağlıklı Vücudun Adresi

  Sağlığınızı korumanın ve geliştirmenin size sunabileceğimiz armağan olduğunu çok iyi biliyoruz. Doktorlarımız ve ekibimizle, sağlığınızı güzellikle taçlandırıyoruz.

  Güven Veren Yapı

  Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran “kurumsal” yapımız güven veriyor.

  Batık Tırnak Tedavi Merkezi - Kalıcı Batık Tırnak Tedavisi

  El ve ayak sağlığınızı ertelemeyin! Ücretsiz Muayene için Hemen Arayın, Batık Tırnak Şikayetlerinizden Kurtulun.
  • 12000 Başarılı vaka
  • Alanında uzman kadro
  • Sürekli hijyen
  • Tek seans’da çözüm
  • Ağrısız acısız tedavi
  • Size özel tedavi yöntemi

  Hasta Yorumları

  Uzun zamandır gitmeyi düşünüyordum bir türlü cesaret edememiştim. Ayaklarımdaki dayanılmaz acıdan sonra en azından bir baksınlar neymiş diye düşündüm.
  Gizem Köksal
  Bugün ,pedi gold merkezine alt tabanda çok uzun seneler önce oluşan ve zamanla çoğalan nasırlarımı aldırmak için geldim ve iyi ki geldim yüzüm gülüyo ayaklarım..
  Ayla Özarslan
  Ayağımda batık problemi vardı 1 senedir, bir kaç yere gittim daha da kötü oldu. Pedi Gold Merkezine geldim, daha ilk seferde batığım düzeldi ve artık acımıyor.
  Merve Yarar