El ve Ayak Medikal
Tüm Sorunlarınıza Çözüm

12.000 Başarılı vaka ile tüm el ve ayak sorunlarınızı
ağrısız ve acısız garantili olarak çözüyoruz
Randevu Al

Sağlık ayaklarda başlar

Ücretsiz muayene randevusu al, uzmanlarımız size özel çözümler sunsun.
  Medikal El ve Ayak Bakımı

  Medikal ayak bakımında kuru podoloji cihazları ile sterilizasyonu yapılmış tırnak kesme pensleri ve koruyucu önleyici şekilde tasarlanmış aparatlar kullanılır. Deri ve tırnaktaki ölü kısımların mekanik temizliği yapılır, canlı dokuda çalışılmadığından hastanın bu işlem sırasında ağrısı ya da acısı olmaz.

  • Ayak Sağlığınızı Korur ve Hijyenik Bir Görünüm Sağlar
  • Ağrısız ve Acısız Garantili Çözüm
  • 30 Dakikada Bakım Fırsatı

  Medikal Ayak Bakımı Nedir?

  Ayaklarımız bütün gün boyunca vücut ağırlığına maruz kalması ile birlikte dış etkenlerden de etkilenerek ciddi problemler ile karşı karşıya kalabiliyor. Ayakların sağlığı ve bakımı bu sayede insan sağlığını etkileyen en önemli faktörler arasında bulunuyor. Tırnak batması, Tırnak mantarı ya da nasır gibi rahatsızlıkların yanlış tedaviye maruz kalması doğrultusunda ayak sağlığı ve hijyeninde ciddi problemler oluşuyor. Aynı zamanda pedikürün yanlış uygulanması ya da genetik yatkınlıklarda insan sağlığını etkileyebilir. Ancak medikal ayak bakımı sayesinde tüm günün yorgunluğuna maruz kalan ayakların hem daha estetik görünmesini sağlayabilir hem de ayak sağlığını koruyabilirsiniz.

  Medikal Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

  Medikal Ayak bakımının en önemli amacı ayakların sağlığını korumak ve doğru yöntemler ile ayak hijyenini sağlamaktır. Tırnak batması, Tırnak mantarı ya da nasır gibi ayak rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bu yöntem aynı zamanda problemsiz ayakların bakımında da tercih edilir. Bu sayede ayak bakımlarının düzenli ve doğru şekilde yapılarak herhangi bir problemle karşılaşılmaması sağlanır. Medikal ayak bakımı yöntemi tırnak sağlığı için kullanılırken öncelikle eğer bir problem var ise onun tedavisinin gerçekleştirilmesi gerekir. Ardından problem ortadan kaldırıldıktan sonra tırnak yüzeyleri temizlenir, parlatılır ve doğru bir şekilde kesilir. Daha sonra özel freze yöntemi kullanılarak tırnak uçlarının inceltilmesi sağlanır. Medikal ayak bakımı eğer ayak yüzeyi için yapılacak ise ayaktaki sertleşmiş ve kalınlaşmış derilerin yumuşatılması sağlanır. Böylelikle ayağı nemlendirerek daha hijyenik bir görünüm kazanması için gerekli bakımlar yapılır.

  Medikal Ayak Bakımı Ne İşe Yarar?

  Medikal ayak bakımı ayak sağlığını korumak için en iyi yöntemler arasında bulunur. Ayak sağlığını korumak ve herhangi bir ayak cilt rahatsızlığı ile karşılaşmamak için düzenli olarak uygulanması gerekir. Medikal Ayak bakımı ne işe yarar? Sorusuna şu şekilde kısaca yanıt verebiliriz:

  • Yetersiz ayak bakımı olan bireylerin gerekli bakımları yapılarak hijyenik ve sağlıklı ayaklara sahip olunması sağlanır,
  • Yanlış tırnak kesimi sonucunda gerekli bakımlar yapılarak tırnak batması ya da tırnak mantarı gibi rahatsızlıkların oluşması engellenir,
  • Nasır rahatsızlığı olan bireylerin bakımları yapılarak nasır problemi ortadan kaldırılır,
  • Ayakkabı vurması sonucunda deforme olan ayakların gerekli bakımları yapılır,
  • Ayak ve tırnak üzerinde ki ölü deri ve hücrelerin temizlenmesini sağlar.

  Medikal Ayak Bakımında Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

  Medikal ayak bakımı yapılırken kuru podoloji cihazları sterilizasyonu yapılmış tırnak kesme pensleri kullanılmaktadır. Aynı zaman da koruyucu ve önleyici medikal aparatlar tercih edilir. Bu sayede ayak bakımı yapılır ve ciltteki ölü derilerden kısa sürede kurtulmanız sağlanır. Üstelik bu işlemler sırasında bireyler herhangi bir acı ya da ağrı kesinlikle hissetmez. 

  Medikal Ayak Bakımı hakkında sorular

  1- Medikal el ayak bakımı nasıl yapılır?

  Medikal ayak bakımı öncesinde hijyenik bir şekilde doğru kesilmelidir. Tırnak yüzeyi temizlenerek parlatılır. Sonrasında ise özel freze ile tırnak uçları inceltilir. Sertleşmiş deri ve nasırlar temizlenerek özel kremler ile nemlendiriliyor

  2- Medikal el ve ayak bakımı Nedir?

  Medikal el ayak bakımında tırnak mantarı, kalınlaşmış tırnak, çatlak topuk, nasır, tırnak batması gibi problemlere yönelik bakımlar uygulandığı gibi problemsiz el ve ayaklara da koruyucu bakım olarak uygulamalar yapılmaktadır.

  3- Medikal ayak bakımı ne işe yarar?

  Medikal ayak bakım uygulamasıyla; yetersiz ayak bakımı, tırnağın yanlış kesimi, nasır, ayakkabı vurması, mantar gibi nedenlerle yıpranan ayaklara profesyonel anlamda bakım sağlanmaktadır.

  Bizi arayın Ağrı ve acılarınız’dan sonsuza dek kurtulun!

  Hijyenik Klinik Ortamı, Ücretsiz Muayene

  ``Etik`` Sağlık Hizmeti

  Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

  Sağlıklı Vücudun Adresi

  Sağlığınızı korumanın ve geliştirmenin size sunabileceğimiz armağan olduğunu çok iyi biliyoruz. Doktorlarımız ve ekibimizle, sağlığınızı güzellikle taçlandırıyoruz.

  Güven Veren Yapı

  Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran “kurumsal” yapımız güven veriyor.

  Batık Tırnak Tedavi Merkezi - Kalıcı Batık Tırnak Tedavisi

  El ve ayak sağlığınızı ertelemeyin! Ücretsiz Muayene için Hemen Arayın, Batık Tırnak Şikayetlerinizden Kurtulun.
  • 12000 Başarılı vaka
  • Alanında uzman kadro
  • Sürekli hijyen
  • Tek seans’da çözüm
  • Ağrısız acısız tedavi
  • Size özel tedavi yöntemi

  Hasta Yorumları

  Uzun zamandır gitmeyi düşünüyordum bir türlü cesaret edememiştim. Ayaklarımdaki dayanılmaz acıdan sonra en azından bir baksınlar neymiş diye düşündüm.
  Gizem Köksal
  Bugün ,pedi gold merkezine alt tabanda çok uzun seneler önce oluşan ve zamanla çoğalan nasırlarımı aldırmak için geldim ve iyi ki geldim yüzüm gülüyo ayaklarım..
  Ayla Özarslan
  Ayağımda batık problemi vardı 1 senedir, bir kaç yere gittim daha da kötü oldu. Pedi Gold Merkezine geldim, daha ilk seferde batığım düzeldi ve artık acımıyor.
  Merve Yarar