Hamilelikte Ayak
Sağlığınızı İhmal Etmeyin!

12.000 Başarılı vaka ile tüm el ve ayak sorunlarınızı
ağrısız ve acısız garantili olarak çözüyoruz
Randevu Al

Sağlık ayaklarda başlar

Ücretsiz muayene randevusu al, uzmanlarımız size özel çözümler sunsun.
  Hamilelikte Ayak Bakımı

  • 30 Dakikada Tamamlanır
  • İlk Seans Sonuç Verir
  • Ağrısız ve Acısız Tedavi İmkanı Sunar

  Hamilelikte Ayak Bakımı Nedir?

  Hamilelik sürecindeki kadınların vücutlarında meydana gelen değişimler büyük problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Hamilelik sürecinde kilo artışı meydana gelmesi ile birlikte hamilelik sürecinde bulunan kadınların en çok karşılaştığı sorunlar arasında ayak kavisinin düzleşmesi görülür. Bu durumda da ciddi ağrı ve acı hissedilebilmektedir. Aynı zamanda kilo artışı arttıkça ayak bileklerinde şişme, ayakların su toplaması gibi durumlarda görülebilir. Ancak düzenli bir ayak bakımı yapılarak bu sorunun önüne geçmek mümkündür. Uzman ve tecrübeli bir hekim ile anlaşarak hamilelik süreci boyunca yapılması ön görülen ayak sağlığı ve bakımı için destek almalısınız. Bu sayede hamilelik süreci içerisinde karşılaşabileceğiniz sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. 

  Hamilelikte Ayak Bakımı Faydaları Nelerdir?

  Hamilelik sürecinde meydana gelen sorunları ortadan kaldırmanın en önemli unsurları arasında ayak bakımı ve sağlığı bulunur. Ayak bakımı ve sağlığını korumak yaşam kalitesini arttıran en önemli unsurdur. Özellikle hamilelik sürecinde ayak sağlığı ile ilgili problemler daha çok artış göstermektedir. Bu sebepten ötürü bu süreç içerisinde çok daha dikkatli ve düzenli bir şekilde ayak bakımı yaptırmak gerekir. Hamilelikte ayak bakımı yaptırmanın faydalarını kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Hamilelik sürecinde görülen bilek şişmesi sorununu ortadan kaldırır.
  • Ayakların su toplaması, ödem oluşması ve şişmesini engeller.
  • Hamilelik sürecinde oluşabilecek tırnak batması, topuk çatlaması ve nasır gibi problemleri ortadan kaldırır.
  • Ayakların nemlendirilmesi sağlanır. 
  • Daha bakımlı ve sağlıklı görünüm kazanmasını sağlar. 
  • Gün içerisindeki konforu arttırır. 

  Hamilelikte Ayak Bakımı Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Hamilelik sürecinde ayak bakımı yaptırmak isteyen bireyler için medikal ayak bakımı yöntemi çok daha sık tercih edilmektedir. Tedavi sırasında olan hamile bireyler herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Hamilelik sürecinde batık tırnak sorunu ile karşı karşıya kalınması durumunda bant ya da özel tel yöntemleri tercih edilir. Bu sayede batık tırnak problemi ortadan kaldırılır. Aynı zamanda nasır ya da çatlak topuk tedavisinde ise ölü ve sertleşmiş deri özel yöntemler kullanılarak nemlendirilir ve giderilmesi sağlanır. Hamilelik sürecindeki bireylerin ayak sağlığını dikkat etmeleri için öncelikle bireylerin kullandığı ayakkabılara da dikkat etmesi gerekir. Kullanılan ayakkabı ayakların deforme olmasını sağlayan en önemli unsurdur. Bu sebepten ötürü ayak bakımı sonrasında çok daha başarılı sonuç almak istiyorsanız kullandığınız ayakkabının ayağınıza daha uygun olanını tercih etmelisiniz. 

  Hamilelikte Ayak Bakımı Tedavisi

  Hamilelikte Ayak bakımı tedavisi uygulanırken hastaların şikayetleri göz önünde bulundurulur. Hamilelik sürecinde değişikliğe ve baskıya maruz kalan ayaklar zaman içerisinde yıpranarak rahatsız edici bir hal almaya başlar. Bu sebepten ötürü oluşabilecek sorunları ortadan kaldırabilmek için düzenli olarak hamilelikte ayak bakımı tedavisi uygulanması büyük bir önem ile tavsiye edilir. Uzman ve tecrübeli bir hekim tercihi yaparak hamilelik sürecinizi çok daha rahat geçirme fırsatını bulabilirsiniz. Hamilelik sürecinde oluşabilecek tırnak batması, nasır oluşumu, topuk çatlakları ve siğil gibi problemleri hem çok daha hızlı hem de başarılı bir şekilde engelleyebilir ve sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. 

   

  Hamilelikte ayak bakımı hakkında sorular

  1- Hamilelikte Ayak Bakımı Nasıl Olmalı ?

  Hamileler Ayak Sağlığı Açısından Nelere Dikkat Etmelidir? Doğru ayakkabı seçmeye özen göstermeli, büyüyen ayaklarına uygun numaralı ayakkabılar giymeliler. Uzun süre ayakta kalmamalı, ayakta sabit kalmamalı, mümkün oldukça ayaklar yukarı kaldırılıp dinlendirmeli, uzun süre oturarak seyahat etmemeliler

  2- Hamileyken ayak masajı yapılır mı?

  Hamilelik döneminde en fazla şişen bölgelerden biri olan ayaklar için yapılan ayak masajıyla anne adaylarının en çok yaşadığı sorunlardan biri olan ayak ve ayak bileklerinde meydana gelen ödem, şişme ve buna bağlı oluşan rahatsızlıklar düzenli masaj uygulamalarıyla en aza inmesine de yardımcı oluyor.

  3- Hamilelikte Ayakkabı Seçiminin Önemi Nedir?

  Gebelikte seçilen uygun ayakkabı ayaklarda oluşabilecek deformasyonları engelleyerek, batık, nasır vb. oluşmamasını sağlar. Bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli detaylar şunlardır;

  • Alışveriş zamanı:

  Ayakkabı alışverişleriniz için günün ilerleyen zamanını seçmek, yorulan ve şişen ayakların ayakkabının dar ve rahatsızlık oluşturmamasını sağlar.

  • Model:

  Yüksek topuklu ve dar ayakkabılardan uzak durmalıyız. Gün boyu giyilebilecek esnek, konforlu, ayağa binen yükü hafifleten ayakkabılar tercih edilmelidir. Eğer koşu, yürüyüş, egzersiz vb. aktiviteler yapıyorsa bunlara uygun ayakkabı kullanılmalıdır. Kesinlikle ayakkabı numarası büyük,3cm topuk boyundan fazla, dar kalıplı ayakkabılar tercih etmemeliyiz.

  • Numara ve Kalıp:

  Ayakkabı numarası, ayağı kavrayışı, ön kısmının genişliği, rahatlığı ve uzun süre giyilebilecek formda olması gerekir. Bunun yanı sıra dar ve sıkı çoraplardan da uzak durulmalıdır.

  Bizi arayın Tırnak batığından sonsuza dek kurtulun!

  Hijyenik Klinik Ortamı, Ücretsiz Muayene

  ``Etik`` Sağlık Hizmeti

  Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

  Sağlıklı Vücudun Adresi

  Sağlığınızı korumanın ve geliştirmenin size sunabileceğimiz armağan olduğunu çok iyi biliyoruz. Doktorlarımız ve ekibimizle, sağlığınızı güzellikle taçlandırıyoruz.

  Güven Veren Yapı

  Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran “kurumsal” yapımız güven veriyor.

  Batık Tırnak Tedavi Merkezi - Kalıcı Batık Tırnak Tedavisi

  El ve ayak sağlığınızı ertelemeyin! Ücretsiz Muayene için Hemen Arayın, Batık Tırnak Şikayetlerinizden Kurtulun.
  • 12000 Başarılı vaka
  • Alanında uzman kadro
  • Sürekli hijyen
  • Tek seans’da çözüm
  • Ağrısız acısız tedavi
  • Size özel tedavi yöntemi

  Hasta Yorumları

  Uzun zamandır gitmeyi düşünüyordum bir türlü cesaret edememiştim. Ayaklarımdaki dayanılmaz acıdan sonra en azından bir baksınlar neymiş diye düşündüm.
  Gizem Köksal
  Bugün ,pedi gold merkezine alt tabanda çok uzun seneler önce oluşan ve zamanla çoğalan nasırlarımı aldırmak için geldim ve iyi ki geldim yüzüm gülüyo ayaklarım..
  Ayla Özarslan
  Ayağımda batık problemi vardı 1 senedir, bir kaç yere gittim daha da kötü oldu. Pedi Gold Merkezine geldim, daha ilk seferde batığım düzeldi ve artık acımıyor.
  Merve Yarar