Diyabetik Ayak Bakımında
Ağrısız ve Acısız Yöntem!

12.000 Başarılı vaka ile tüm el ve ayak sorunlarınızı
ağrısız ve acısız garantili olarak çözüyoruz
Randevu Al

Sağlık ayaklarda başlar

Ücretsiz muayene randevusu al, uzmanlarımız size özel çözümler sunsun.
  Diyabetik Ayak Bakımı

  • Ayak Sağlığınızı Korur ve Hijyenik Bir Görünüm Sağlar
  • Ağrısız ve Acısız Garantili Çözüm
  • 30 Dakikada Bakım Fırsatı

  Diyabetik Ayak Bakımı Nedir?

  Diyabet hastalarına özel olarak tasarlanan diyabetik ayak bakımı sayesinde daha sağlıklı ve bakımlı ayaklara sahip olabilirsiniz. Diyabet hastalarında sık sık görülen ayak cilt rahatsızlıklarını önlemenin unsuru diyabetik ayak bakımlarının düzenli olarak yapılmasıdır. Uzman ve tecrübeli hekimler sayesinde ayaklarınızda tırnak batması, nasır, tırnak mantarı gibi sebeplerden dolayı meydana gelen yıpranmaları en aza indirebilirsiniz. Aynı zamanda herhangi bir ayak cilt rahatsızlığınız yoksa bile yıpranan ayaklarınızı hem daha hijyenik hem de daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Diyabetik ayak bakımı, diyabet hastalarına özel olarak uygulanan küçük çaplı operasyondur. Üstelik bireyler bakım sürecinde herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez.

  Diyabetik Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

  Diyabet hastalarında görülen cilt rahatsızlıkları özellikle ayaklar için ciddi bir problem haline gelmiştir. Diyabet hastalarının ayakları zaman içerisinde yıpranmaya ve deforme olmaya daha fazla müsaittir. Aynı zamanda tırnak batması, tırnak mantarı ve nasır gibi rahatsızlığı olan diyabet hastaları normal tedavi sürecinde her ne kadar çok acı ve ağrı çekseler de diyabetik ayak bakımı sayesinde çok kısa sürede ağrısız ve acısız tedavilerini tamamlama fırsatını bulabilir. Diyabetik ayak bakımı yapılırken öncelikle ayak ve tırnak çevresinde deforme olmuş yüzeylerin temizlenmesi gerekir. Bunun için gerekli nemlendirici ve ilaçlar kullanılır. Daha sonra uzman ve tecrübeli hekimimiz ayak sağlığınızı korumak için gerekli önlemleri almanızda yardımcı olur. 

  Diyabetik Ayak Bakımı Ne İşe Yarar?

  Diyabet hastalarının bilindiği üzere yaraları çok geç iyileşmektedir. Özellikle ayak çevresinde meydana gelen rahatsızlıklar dikkat edilmediği süre boyunca daha büyük sıkıntılara yol açabilir. Diyabetik ayak bakımı, diyabet hastalarının ayak sağlığını korumak ve oluşan hasarların en hızlı şekilde iyileşmesi için büyük önem taşır. Diyabetik ayak bakımının ne işe yaradığını kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Diyabet hastalarında meydana gelen ayak yaralanmalarını hızlı bir şekilde iyileştirir,
  • Diyabet hastalarının ayak bakımını sağlayarak ölü hücre ve derilerden kurtulması sağlanır,
  • Ayak sağlığını koruyarak ayakların nemlenmesi sağlar ve böylelikle kalınlaşmış ve sertleşmiş derileri arındırır,
  • Tırnak batması, tırnak mantarı ve nasır gibi ayak cilt rahatsızlıkların oluşmasını engeller,
  • Yıpranmış ayakların daha sağlıklı olmasını ve böylelikle hijyenik ve estetik görünüm kazanmasını sağlar

   

  Diyabetik ayak bakımı hakkında sorular

  1- Şeker hastalarının ayak bakımı nasıl olmalı?

  1. Diyabetli kişi, ayaklarını, ılık su ve sabun ile her gün yıkamalı, iyice kurulayıp pamuklu çorap giymelidir. …
  2. Evde çıplak ayakla dolaşılmamalı, pamuklu bir çorap ve burnu kapalı terlik kullanılmalıdır.

  2- Şeker ayaklara vurursa ne olur?

  Kan şekerinin uzun süre düzensiz ve kontrolsüz olması ayaklardaki kılcal damarların yapısını bozar. Daralma ve tıkanıklıklar gelişince yürüme sırasında bacaklarda ağrı hissedilir. Bu ağrı zamanla şiddetlenerek kişinin yürümeye devam etmesini engeller. Hasta istirahat etmek zorunda kalır.

  3- Diyabetik ayak hangi durumda kesilir?

  Tüm şeker hastaları düşünüldüğünde hayatları süresince hastaların %20 sinde yara oluşur. Şeker hastalığına bağlı yara ve enfeksiyon oluştuğunda hastaların %20 sinde tanı anında bacağın kesilmesi gerekmektedir.

  Bizi arayın Tırnak batığından sonsuza dek kurtulun!

  Hijyenik Klinik Ortamı, Ücretsiz Muayene

  ``Etik`` Sağlık Hizmeti

  Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

  Sağlıklı Vücudun Adresi

  Sağlığınızı korumanın ve geliştirmenin size sunabileceğimiz armağan olduğunu çok iyi biliyoruz. Doktorlarımız ve ekibimizle, sağlığınızı güzellikle taçlandırıyoruz.

  Güven Veren Yapı

  Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran “kurumsal” yapımız güven veriyor.

  Batık Tırnak Tedavi Merkezi - Kalıcı Batık Tırnak Tedavisi

  El ve ayak sağlığınızı ertelemeyin! Ücretsiz Muayene için Hemen Arayın, Batık Tırnak Şikayetlerinizden Kurtulun.
  • 12000 Başarılı vaka
  • Alanında uzman kadro
  • Sürekli hijyen
  • Tek seans’da çözüm
  • Ağrısız acısız tedavi
  • Size özel tedavi yöntemi

  Hasta Yorumları

  Uzun zamandır gitmeyi düşünüyordum bir türlü cesaret edememiştim. Ayaklarımdaki dayanılmaz acıdan sonra en azından bir baksınlar neymiş diye düşündüm.
  Gizem Köksal
  Bugün ,pedi gold merkezine alt tabanda çok uzun seneler önce oluşan ve zamanla çoğalan nasırlarımı aldırmak için geldim ve iyi ki geldim yüzüm gülüyo ayaklarım..
  Ayla Özarslan
  Ayağımda batık problemi vardı 1 senedir, bir kaç yere gittim daha da kötü oldu. Pedi Gold Merkezine geldim, daha ilk seferde batığım düzeldi ve artık acımıyor.
  Merve Yarar