Ağrısız ve Acısız Yöntemle
Tırnak Mantarlarından Kurtulun!

12.000 Başarılı vaka ile tüm el ve ayak sorunlarınızı
ağrısız ve acısız garantili olarak çözüyoruz
Randevu Al

Sağlık ayaklarda başlar

Ücretsiz muayene randevusu al, uzmanlarımız size özel çözümler sunsun.
  Tırnak Mantarı Bakımı

  Sadece tırnak çekmek, asla tercih edilmemesi gereken yetersiz bir müdahaledir! Uygulanan cerrahi metot hastalığı tamamen iyileştirmeli ve tekrarını önlemelidir! Kolay uygulanmalı ve sonuçta ortaya güzel bir görüntü çıkmalıdır.

  • Ağrısız ve Acısız Tedavi İmkanı
  • Tırnak Mantarından Kurtulma Garantisi
  • Kısa Sürede Hijyenik ve Sağlıklı Tırnaklar

  Tırnak Mantarı Nedir?

  Tırnak Mantarı, genellikle ayak tırnaklarında görülen yaygın bir mantar enfeksiyonudur. Tırnağın uç kısımlarında baş gösteren beyaz ya da sarı bir enfeksiyon çeşididir. Tedavi edilmemesi durumunda bu enfeksiyon tüm tırnağa yayılarak zaman içerisinde tırnağın kopmasına, parçalanmasına ya da dağılmasına sebep olabilir. Tırnak mantarı hastalar tarafından her ne kadar ciddiye alınmasa da zaman içerisinde tedavi edilmez ise tırnağın kopmasına sebep olarak ciddi problemlerin oluşmasına sebep olabilir. Bu sebepten ötürü Tırnak mantarı belirtileri var ise muhakkak uzman ve tecrübeli hekimimiz ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

  Tırnak Mantarı Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?

  Tırnak Mantarının en önemli sebepleri arasında ayağın terlemesi ve nefes almamasıdır. Tırnak mantarları özellikle yüzme havuzu, spor salonu ya da duş odaları gibi ortak kullanım sağlayan nemli ortamlarda bulunan bireyler de sık sık görülmektedir. Aynı zamanda yaşlılarda daha sık görülen bu rahatsızlık dolaşım ve bağışıklık sistemi gibi unsurlar sebebiyle de görülebilir. Tırnak mantarı yalnızca yaşlılar da değil her yaş grubunda görülebilir. Böylelikle tırnak mantarı belirtileriniz var ise muhakkak hemen uzman bir hekim ile görüşmeniz gerekir. Tırnak Mantarı belirtileri şu şekildedir:

  • Tırnaklarda doğal renginin kaybolması ve sararma, 
  • Tırnakların çok kolay bir şekilde kırılması, dağılması ve parçalanması,
  • Tırnak altında meydana gelen sararma, 
  • Tırnak çevresinden gelen ağır ve kötü koku,
  • Tırnak üzerinde soyulma,
  • Zaman içerisinde tırnakta görülen sarılığın yayılması

  Tırnak Mantarında Risk Faktörleri

  Tırnak mantarı her yaş grubunda görülebilir. Ancak bazı risk faktörleri arasında bulunan bireyler de tırnak mantarı sık sık görülebilen rahatsızlıklar arasındadır. Tırnak mantarından korunmak için muhakkak ayak bakımlarının düzenli olarak yapılması ve ayaklarınızın nem dengesini korumanız gerekir. Aksi takdir de aşırı terleyen ve havalandırmayan ayaklar tırnak mantarı gibi problemler ile karşı karşıya kalabilir. Bu kapsam doğrultusunda tırnak mantarı rahatsızlığında ki risk faktörleri şu şekildedir:

  • Ayağın Aşırı Terlemesi: Tırnak mantarlarının en sevdiği ortam nemli ortamlardır. Ayağın aşırı ve sık sık terlemesi mantar oluşumuna sebep olabilir. Tırnak mantarından korunmak için muhakkak terletmeyen ayakkabı ya da çorap tercihinde bulunmanız tavsiye edilir. 
  • Yaş Faktörü: Yaş ilerledikçe tırnakların yapısı bozulur. Bu sayede tırnaklar çok daha kırılgan bir yapıya sahip olur. Tırnakların kırılması ve dağılması mantarların tırnaklara ulaşmasını sağlar. Özellikle yaş ilerledikçe kan dolaşımının azalması ciddi bir risk faktörü olarak karşımıza çıkar. 
  • Diyabet Rahatsızlığı: Günümüzde diyabet rahatsızlığı bulunan bireyler de tırnak mantarı en sık görülen rahatsızlıklar arasında bulunur. Böylelikle diyabet en önemli risk faktörüdür. 
  • Diğer Risk Faktörleri: Yüzme havuzu ya da spor salonu gibi ortak kullanım alanlarında çorapsız ve ayakkabısız dolanmak, yanlış ayakkabı tercihi, terli ve temiz olmayan çorapların uzun süre kullanılması gibi önemli risk faktörleri bulunur. Aynı zamanda tırnaklarda yaralanma ya da tırnağın çatlaması da tırnak mantarı riski arttırır. 

  Tırnak Mantarı Bakımı ve Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Tırnak Mantarı bakımı ve tedavisi için öncelikli tercihiniz uzman ve tecrübeli bir hekimden yana olmadır. Tırnak mantarı bakımı ve tedavisi için öncelikle gerekli ön muayene yapılır. Daha sonra mantarın boyutu ve derecesine göre ilaç tedavisine başlanabilir. Tırnak mantarı ileri derecede ise muhakkak antibiyotik kullanımı gerekebilir. Bu sebepten ötürü eğer tırnak mantarı rahatsızlığınız bulunuyor ise muhakkak uzman hekimimiz ile iletişime geçerek kısa sürede tedaviye başlamanız önerilir. 

   

  Batık tırnak tedavisi hakkında sorular

  1- Tırnak batmasının evde tedavisi mümkün mü? Tel uygulaması evde yapılır mı?

  Evde yapılan tel tedavisinde tırnağın yapısı gözlemlenmeden telin sıklık ayarını fazla kaçırmanız durumunda tırnağın kırılmasına sebep olabilir, durumu daha komplike bir hale getirebilirsiniz. Bu nedenle uzman tarafından yapılması daha uygundur.

  2- Tırnak batması için aparat gerekli midir?

  Batık tırnağın oluştuğu bölgede iltihaplanma yok ise bant veya tel yardımı ile tırnağın doğru bir şekilde yatağın yolunu bulması sağlanabilir.

  4- Tırnak batması için uygulanan tedavi kalıcı mıdır?

  Uzman tarafından uygulanan tedavi sonrasında tırnak batması tamamen iyileşecektir. Ancak daha sonrasında uygulanması muhtemel hatalar veya genetik yatkınlık sebebi ile tekrar etmemesi konusunda kesin bilgi verilmez.

  5- Tırnak batması için krem tedavisi yeterli midir?

  Krem uygulanan tırnak kenarlarında cilt tahammülü azalacağından batma ihtimalini artırabilir. Bu nedenle bir uzmana danışmanızı ve batık tırnak aşamasına göre tedavi uygulanmasını öneriyoruz.

  6- Elde tırnak batması olur mu?

  Ayak bölgesinde sık karşılaşmamıza rağmen elde de tırnak batması mümkündür.

  7- Tırnak batması tedavisi acılı bir işlem midir?

  Tırnak batması tedavisi acısız bir işlemdir. İleri düzey tırnak batması veya tel uygulaması yapılmasına rağmen cevap alınamamış hastalarda uygulanan tırnak yatağı revizyonu işlemi sırasında da lokal anestezi uygulanmaktadır. Böylelikle herhangi bir acı ağrı hissedilmez.

  Bizi arayın Tırnak batığından sonsuza dek kurtulun!

  Hijyenik Klinik Ortamı, Ücretsiz Muayene

  ``Etik`` Sağlık Hizmeti

  Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

  Sağlıklı Vücudun Adresi

  Sağlığınızı korumanın ve geliştirmenin size sunabileceğimiz armağan olduğunu çok iyi biliyoruz. Doktorlarımız ve ekibimizle, sağlığınızı güzellikle taçlandırıyoruz.

  Güven Veren Yapı

  Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran “kurumsal” yapımız güven veriyor.

  Batık Tırnak Tedavi Merkezi - Kalıcı Batık Tırnak Tedavisi

  El ve ayak sağlığınızı ertelemeyin! Ücretsiz Muayene için Hemen Arayın, Batık Tırnak Şikayetlerinizden Kurtulun.
  • 12000 Başarılı vaka
  • Alanında uzman kadro
  • Sürekli hijyen
  • Tek seans’da çözüm
  • Ağrısız acısız tedavi
  • Size özel tedavi yöntemi

  Hasta Yorumları

  Uzun zamandır gitmeyi düşünüyordum bir türlü cesaret edememiştim. Ayaklarımdaki dayanılmaz acıdan sonra en azından bir baksınlar neymiş diye düşündüm.
  Gizem Köksal
  Bugün ,pedi gold merkezine alt tabanda çok uzun seneler önce oluşan ve zamanla çoğalan nasırlarımı aldırmak için geldim ve iyi ki geldim yüzüm gülüyo ayaklarım..
  Ayla Özarslan
  Ayağımda batık problemi vardı 1 senedir, bir kaç yere gittim daha da kötü oldu. Pedi Gold Merkezine geldim, daha ilk seferde batığım düzeldi ve artık acımıyor.
  Merve Yarar