Ağrı ve Acılarınıza
Tek Seansta Hızlı Çözüm

12.000 Başarılı vaka ile tüm el ve ayak sorunlarınızı
ağrısız ve acısız garantili olarak çözüyoruz
Randevu Al

Sağlık ayaklarda başlar

Ücretsiz muayene randevusu al, uzmanlarımız size özel çözümler sunsun.
  Refleksoloji Masajı

  Refleksoloji, ayaklarda ve ellerdeki refleks alanlarının salgı bezlerine, dokulara ve organlara karşılık geldiği ilkesine dayanan yardımcı bir tedavi yöntemidir. Refleksoloji; migren, yüksek tansiyon, sindirim sistemi, bronşit, astım ve romatizmal hastalıkların tedavisinde etkilidir.

   • Garantili ve Hızlı Sonuç Fırsatı
   • Rahatlama Fırsatı
   • Ağrısız ve Acısız Çözüm İmkanı

   Refleksoloji Nedir? Ne İşe Yarar?

   Refleksoloji, vücudun belli bölgelerine basınç uygulayarak sinirleri uyaran iyileştirme yöntemidir. Günümüzde ayak masajı olarak bilinen Refleksoloji, teropatik bir yöntem olması sebebiyle bu tekniği uygulatan kişiler üzerinde rahatlama fırsatı sunmaktadır. Refleksoloji sayesinde kan akışı hızlanır ve bu sayede sinir sistemi güçlenerek birçok rahatsızlığın tedavi edilmesine yardımcı olur. Ayak, el ve kulak çevresinde bulunan özel refleks noktalarına uygulanan basınç sayesinde destekleyici, tamamlayıcı ve güvenilir bir alternatif tıp olarak yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Refleksoloji, depresyon, anksiyete ve cinsel rahatsızlıklar gibi birçok psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde büyük başarı göstermiştir.

   Refleksoloji Masajının Faydaları Nelerdir?

   Refleksoloji masajı günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen rahatlatıcı bir masaj tekniğidir. Vücuttaki ağrıların azalmasını sağlayan bu yöntemin sağlık açısından birçok faydası ortaya çıkmıştır. Özellikle ayak bölgesinde tercih edilen bu yöntem sayesinde birçok rahatsızlığın tedavisine ek olarak katkıda bulunur. Ayaklarda beyin, akciğer, karaciğer ve birçok kas sinir sistemlerinin bulunması sebebiyle uygulanılan teknik sayesinde rahatlama imkanı sunulur. Refleksoloji masajının faydalarını kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

   • Ağrı ve acı hissini azaltır
   • Kan akışını hızlandırır ve düzene sokar. 
   • Ruhsal ve fiziksel nedenlere bağlı olarak yorgunluğu en aza indirir. 
   • Dolaşım, boşaltım ve sinir sistemlerini uyarır. 
   • Migren ve baş ağrısını azaltır. 
   • Eklem hareketini arttırır ve ağrıları azaltır. 
   • Stresi azaltmaya yardımcı olur. 
   • Vücuttaki ağrıların giderilmesi sağlayarak rahatlık imkanı sunar. 

   Refleksoloji Masajı Kimlere Uygulanır?

   Refleksoloji günümüzde ayak masajı olarak bilinmesinin yanı sıra damar tıkanıklığı olanlar, hamile olanlar ve ayağında yara ya da enfeksiyon olan bireyler için önerilmemektedir. Refleksoloji masajını uygulatmak isteyen bireyler öncelikle rahatsızlıklarını uzman ve tecrübeli hekim ile paylaşarak onay alması önerilir. Uzman ve tecrübeli hekim tarafından onay verilmesi doğrultusunda refleksoloji tedavi imkanından yararlanmanız mümkündür. Refleksoloji, Migren, yüksek tansiyon, astım, bronşit, uykusuzluk ve sindirim sistemi bozukluğu gibi birçok rahatsızlığa iyi gelir. Tedavi etmek amacıyla uygulanan bu yöntem sayesinde kaliteli bir yaşama sahip olma fırsatını bulabilirsiniz.

   Refleksoloji Masajı Nasıl Yapılır?

   Refleksoloji masajı yapılması için öncelikle bu konuda deneyim sahibi olan uzman bir hekimden yardım almak önemli bir unsurdur. Refleksoloji esnasında refleks noktaları belirlenerek sinir uçlarına dokunulur. Tedavilere destek olmak amacıyla yapılan refleksoloji masajı sayesinde birçok rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz. Refleksoloji masajına başlamadan önce ayak ve çevresi ovalanır ve ısınması sağlanır. Daha sonra refleks noktalarına özel tekniklerle basınç uygulanarak masaja başlanır. Yapılan masaj hastanın sağlık durumu ve yaşına göre yaklaşık 10 dakika ila 45 dakika arasında farklılık gösterebilir. Düzenli olarak refleksoloji masajını uygulayarak vücudunuzun daha dinç olmasını sağlayabilir ve yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

    

  Refleksoloji Masajı hakkında sorular

  1- Refleksoloji masajını kim yapar?

  Genellikle ayak, kulak ve ellerdeki refleks noktalarına basınç uygulanması ile gerçekleştirilen refleksoloji masajı, bu alanda uzman refleksolojistler tarafından yapılmaktadır.

  2- Refleksoloji kimlere uygulanmaz?

  Enfeksiyonu olan, ateş yüksekliği olan, bacak toplar damarlarında pıhtı sorunu olan, akut (yeni gelişen) hastalığı (kalp krizi, bayılma vb) olan, uygulama alanında yara olan ve gebeliğinin ilk 3 ayında olan hastalarda refleksoloji uygulanmaz.

  4- Masajın vücuda etkileri nelerdir?

  Kas gerginliğini azaltmak suretiyle kas tonusu üzerinde olumlu ve kalıcı etki sağlar. Damar ve sinir uçlarının uyarılması ile metabolizma dahilinde hücresel gelişim faaliyetleri hızlanır. Venöz dolaşımının hızlanması ile dokulara giden kan miktarının artışı; hücresel beslenme ve oksijen artışını tetikler.

  Bizi arayın Ağrı ve acılarınız’dan sonsuza dek kurtulun!

  Hijyenik Klinik Ortamı, Ücretsiz Muayene

  ``Etik`` Sağlık Hizmeti

  Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

  Sağlıklı Vücudun Adresi

  Sağlığınızı korumanın ve geliştirmenin size sunabileceğimiz armağan olduğunu çok iyi biliyoruz. Doktorlarımız ve ekibimizle, sağlığınızı güzellikle taçlandırıyoruz.

  Güven Veren Yapı

  Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran “kurumsal” yapımız güven veriyor.

  Batık Tırnak Tedavi Merkezi - Kalıcı Batık Tırnak Tedavisi

  El ve ayak sağlığınızı ertelemeyin! Ücretsiz Muayene için Hemen Arayın, Batık Tırnak Şikayetlerinizden Kurtulun.
  • 12000 Başarılı vaka
  • Alanında uzman kadro
  • Sürekli hijyen
  • Tek seans’da çözüm
  • Ağrısız acısız tedavi
  • Size özel tedavi yöntemi

  Hasta Yorumları

  Uzun zamandır gitmeyi düşünüyordum bir türlü cesaret edememiştim. Ayaklarımdaki dayanılmaz acıdan sonra en azından bir baksınlar neymiş diye düşündüm.
  Gizem Köksal
  Bugün ,pedi gold merkezine alt tabanda çok uzun seneler önce oluşan ve zamanla çoğalan nasırlarımı aldırmak için geldim ve iyi ki geldim yüzüm gülüyo ayaklarım..
  Ayla Özarslan
  Ayağımda batık problemi vardı 1 senedir, bir kaç yere gittim daha da kötü oldu. Pedi Gold Merkezine geldim, daha ilk seferde batığım düzeldi ve artık acımıyor.
  Merve Yarar