3 Dakikada Nasırdan Kurtulun
Ağrısız Acısız Garantili Çözümler

12.000 Başarılı vaka ile tüm el ve ayak sorunlarınızı
ağrısız ve acısız garantili olarak çözüyoruz
Randevu Al

Sağlık ayaklarda başlar

Ücretsiz muayene randevusu al, uzmanlarımız size özel çözümler sunsun.
  Nasır Tedavisi

  Nasır neden olur? Nasır (kallus ve klavus), derinin basınç ve sıkışma altında kalması sonucunda ortaya çıkan derideki sertleşme ve kalınlaşmadır.

  Nasır Neden Olur?
  Nasırın neredeyse en bilindik ve tek sebebi üst kısımda da belirttiğimiz üzere ard arda gelen travmalardır. Çoğunlukla yanlış ayakkabının tercih edilmesinden kaynaklanır. Ayağa küçük ya da büyük gelen ayakkabıların giyilmesi ile meydana gelir. Çünkü bu tarz ayakkabılar giyildiğinde ayak her adımda tek bir noktaya sürtmekte ve travmaya maruz kalmaktadır. Bu noktasal travmada vücuda sinyal göndererek, savunma mekanizmasının çalışmasını ve bir önlem bir almasını iletir. Vücut burada önlem amacıyla derinin kalınlaşmasını sağlar. Fakat önlemden ziyade kişi için daha çok eziyet oluşturmaktadır.

  Nasır Nasıl Geçer?
  Nasır bir çok kişinin maruz kaldığı bir durumdur. Kendi kendine iyileşmesi zor bir süreç olsa da, mümkünatı vardır. Bu noktada bir çok kişinin kullandığı nasır bantları, kalemleri ve benzeri ürünler her ne kadar bir nebze başarı sağlasa da temel sorun ortadan kaldırılmadıkça geçmeyecektir. Öncelikle ayakta meydana gelen noktasal travmaların sonlandırılması gerekmektedir. Bunun için de tercih edilen ayakkabı değiştirilmelidir. Ayağa tam oturan ayakkabı tercih edilerek, ne küçük ne de büyük gelen hiç bir ayakkabı kullanılmamalıdır. Önlem alma amacıyla her gün farklı bir ayakkabı tercih edilebilir. Örneğin 3 ayakkabız varsa döndürülerek her gün 1 tanesi giyilebilir. Kundura giyiliyorsa ayakkabı tarzı değiştirilmeli spor ayakkabı tercih edilmelidir. Spor ayakkabı giyiliyorsa, klasik ayakkabı tercih edilmelidir.

  Nasır tedavisi hakkında sorular

  1- Nasır tedavisi sonrasında tekrar nasır olma ihtimali var mıdır?

  Evet, nasır tedavisi kesin bir çözümdür ancak tedavi sonrasında gerekli bakımların yapılmaması veya çevre faktörlerin devam etmesi durumunda tekrar edebilir.

  2- Nasır bandı yeterli ve etkili bir tedavi midir?

  Gerekli müdahale uzman kontrolü sonrasında yapılmalıdır. Nasırın boyutuna göre tedavi yöntemi belirlenir ve uygulanır.

  4- Nasır tedavi edilmezse ne olur?

  Özellikle aşırı kilolu kişilerde, yanlış ayakkabı giyenlerde ve yanlış basanlarda ayak altlarında geniş nasır plakları oluşurTedavi edilmezse zamanla deri kuruluğu ve derin çatlakların oluşumuna sebep olur. Daha da ilerlerse ağrılara ve bakterilerin gelişiyle ilave enfeksiyona sebep olabilir.

  5- Nasır kanser yapar mı?

  Sert ayak derisi ve nasırlar ve şimdi tabanlarınızın kalınlaşmasıyla ilgili yeni bir neden var: bilim adamları nasırları kanserle ilişkilendirdiler. Yeni araştırmaya göre, bazı nasırlar ayakkabı sürtünmesi ve diğer cilt tahrişlerinden değil, kalıtsal bir özofagus kanseri formundan kaynaklanmaktadır.

  6- Nasır kimlerde olur?

  Ayakta çalışanların ve sürekli kapalı ayakkabı giymek zorunda kalanların yanı sıra sürekli elleriyle çalışan kişilerin en büyük sorunudur. Nasırlar cildin bir çeşit reaksiyonudur. Cilt, sürtünme ya da baskı yüzünden belli bir bölgenin tahrişinde kalınlaşarak tepki verir.

  Bizi arayın Nasır’dan sonsuza dek kurtulun!

  Hijyenik Klinik Ortamı, Ücretsiz Muayene

  ``Etik`` Sağlık Hizmeti

  Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

  Sağlıklı Vücudun Adresi

  Sağlığınızı korumanın ve geliştirmenin size sunabileceğimiz armağan olduğunu çok iyi biliyoruz. Doktorlarımız ve ekibimizle, sağlığınızı güzellikle taçlandırıyoruz.

  Güven Veren Yapı

  Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran “kurumsal” yapımız güven veriyor.

  Batık Tırnak Tedavi Merkezi - Kalıcı Batık Tırnak Tedavisi

  El ve ayak sağlığınızı ertelemeyin! Ücretsiz Muayene için Hemen Arayın, Batık Tırnak Şikayetlerinizden Kurtulun.
  • 12000 Başarılı vaka
  • Alanında uzman kadro
  • Sürekli hijyen
  • Tek seans’da çözüm
  • Ağrısız acısız tedavi
  • Size özel tedavi yöntemi

  Hasta Yorumları

  Uzun zamandır gitmeyi düşünüyordum bir türlü cesaret edememiştim. Ayaklarımdaki dayanılmaz acıdan sonra en azından bir baksınlar neymiş diye düşündüm.
  Gizem Köksal
  Bugün ,pedi gold merkezine alt tabanda çok uzun seneler önce oluşan ve zamanla çoğalan nasırlarımı aldırmak için geldim ve iyi ki geldim yüzüm gülüyo ayaklarım..
  Ayla Özarslan
  Ayağımda batık problemi vardı 1 senedir, bir kaç yere gittim daha da kötü oldu. Pedi Gold Merkezine geldim, daha ilk seferde batığım düzeldi ve artık acımıyor.
  Merve Yarar