Kalınlaşmış Tırnak'dan Kurtulun
Ağrısız Acısız Garantili Çözümler

12.000 Başarılı vaka ile tüm el ve ayak sorunlarınızı
ağrısız ve acısız garantili olarak çözüyoruz
Randevu Al

Sağlık ayaklarda başlar

Ücretsiz muayene randevusu al, uzmanlarımız size özel çözümler sunsun.
  Kalınlaşmış Tırnak Bakımı

  Öncelikle kalınlaşan tırnak katmanı inceltilir. Böylelikle kalın katmanın tırnak yatağına oluşturduğu baskı giderilir. Ardından periyodik bakımlara ilave destek olarak tırnak serumu yardımıyla tırnak yapılandırılmaya çalışılır.

  • 15 Dakikada Tamamlanır
  • Acısız ve Ağrısı Tedavi Fırsatı
  • Garantili Sonuç Olanağı

  Kalınlaşmış Tırnak Bakımı Nedir?

  Kalınlaşmış tırnak günümüzde tırnak mantarı olarak bilinen ayak cilt rahatsızlıkları arasında bulunur. Tırnak kendini koruma altına alabilmek ve canlı dokusunu koruyabilmek adına kalınlaşır. Aynı zamanda üzerinde mantar ve küflerin birikmesini sağlayan kalınlaşmış tırnak zaman içerisinde ciddi sıkıntıların baş göstermesine sebep olabilir. Tırnağı kalınlaşan bireyler tırnaklarını keserken zorluk çeker ve bu esnada yanlış tırnak kesimi sonucunda batık tırnak sorunu da meydana gelebilir. Kalınlaşmış tırnak bakımını yapmak için uzman ve tecrübeli bir hekimden yardım almanız sağlıklı ve bakımlı tırnak sahibi olabilmeniz için büyük bir avantaj sağlar. Kalınlaşmış tırnak bakımı yaparken tırnağın inceltilmesi göz önünde bulundurulur. Bu işlem sırasında kesinlikle herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. 

  Kalınlaşmış Tırnak Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?

  Kalınlaşmış tırnaklar genellikle ayakkabı sıkması sonucunda baskıya maruz kalması sebebiyle ortaya çıkabilir. Aynı zamanda bir darbe sonucunda tırnağın hasar görmesi de tırnağın kalınlaşmasına sebep olabilir. Tırnakların üzerinde mantar ve küflerin birikmesi sonucunda tırnaklar kalınlaşarak kendini koruma altına alabilmektedir. Tırnak kalınlaşması tedavi edilmez ise zaman içerisinde ciddi sıkıntılara sebep olabilir. Herhangi bir önlem alınmayan kalınlaşmış tırnakların diğer tırnaklara da mantarı bulaştırma riski vardır. Bu sebepten ötürü kalınlaşmış tırnak belirtileriniz var ise hemen uzman ve tecrübeli hekimimiz ile iletişime geçerek başarılı sonuca ulaşabilirsiniz. Kalınlaşmış tırnak belirtileri şu şekildedir:

  • Kalınlaşmış tırnağın rengi solma ve sararma gibi renk değişikliği
  • Tırnak yüzeyinde ve dokusunda kalınlaşma
  • Tırnak şekil bozukluğu
  • Tırnak kırılması
  • Tırnak keserken zorluk çekme

  Kalınlaşmış Tırnak Bakımı Tedavisi

  Kalınlaşmış tırnak bakımı yaptırmak isteyen bireyler için öncelikle tırnağın kalınlaşmasının altında yatan sebep araştırılır. Tırnağın kalınlaşmasını tetikleyen unsuru ortadan kaldırarak iyileşme sürecinde tekrarlanmaması sağlanır. Unutulmamalıdır ki tırnaklar canlı dokusunu koruyabilmek için kalınlaşarak tepkisini gösterir. Bu sebepten ötürü de altında yatan sebep bulunmaz ise tırnak tekrardan kendini kalınlaştırır. Kalınlaşmış tırnak bakımı tedavisi esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Ancak kalınlaşan tırnakta iltihaplanma ya da enfeksiyon belirtisi var ise bu durumu ortadan kaldırmak gerekir. İltihaplanma ve enfeksiyon sorunu için ise antibiyotik kullanımını uzman ve tecrübeli hekim kontrolünde gerçekleştirilir. 

  Kalınlaşmış Tırnak Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Tırnak mantarı (Kalınlaşmış Tırnak) tedavisinde en önemli unsur tecrübe sahibi ve uzman bir podolog ile görüşme sağlamak gerekir. Podolog, kalınlaşan tırnak üzerinde bulunan mantar ve küfleri küretaj işlemini kullanarak en aza indirir. Tırnağa yayılan mantarlar iltihap ya da enfeksiyona sebep olmadı ise kolay ve hızlı bir şekilde temizlenir. Ancak tırnak kalınlaşmasının derecesi çok fazla ilerlemiş durumda ise bu durumda öncelikle ilaç tedavisine başlanır. Bu sayede tırnak üzerinde bulunan iltihap ve enfeksiyon giderilerek daha sağlıklı tırnaklara kavuşmanız sağlanır. Kalınlaşmış tırnak tedavisinde uzman ve tecrübeli hekim tarafından medikal ayak bakım yöntemleri tercih edilerek çok daha başarılı sonuçlar alınması sağlanır. 

  Kalınlaşmış tırnak bakımı hakkında sorular

  1- Tırnak Kalınlaşması geçermi?

  Tedavi edilmediğinde ayak ve bacakla ilgili komplikasyonlar oluşur. Ancak hastaya uygun bir yaklaşımla tırnak kalınlaşmaları çoğu hastada tedavi edilebilir.

  2- Ayak tırnakları neden koyulaşır?

  Tırnaklardaki bir diğer renk değişikliği de kahverengi-siyah renk değişikliğidir. Melanine bağlı veya melanin dışı olarak orijinine göre değerlendirilir. Melanin pigmenti dışında, bakteriyel, mantar enfeksiyonları dış kaynaklı madde birikimleri ve kan pigmentlerine bağlı olarak gelişebilir.

  4- Kalınlaşan tırnak nasıl düzelir?

  Öncelikle kalınlaşan tırnak katmanı inceltilir. Böylelikle kalın katmanın tırnak yatağına oluşturduğu baskı giderilir. Ardından periyodik bakımlara ilave destek olarak tırnak serumu yardımıyla tırnak yapılandırılmaya çalışılır.

  Bizi arayın Kalınlaşmış Tırnak’dan sonsuza dek kurtulun!

  Hijyenik Klinik Ortamı, Ücretsiz Muayene

  ``Etik`` Sağlık Hizmeti

  Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

  Sağlıklı Vücudun Adresi

  Sağlığınızı korumanın ve geliştirmenin size sunabileceğimiz armağan olduğunu çok iyi biliyoruz. Doktorlarımız ve ekibimizle, sağlığınızı güzellikle taçlandırıyoruz.

  Güven Veren Yapı

  Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran “kurumsal” yapımız güven veriyor.

  Batık Tırnak Tedavi Merkezi - Kalıcı Batık Tırnak Tedavisi

  El ve ayak sağlığınızı ertelemeyin! Ücretsiz Muayene için Hemen Arayın, Batık Tırnak Şikayetlerinizden Kurtulun.
  • 12000 Başarılı vaka
  • Alanında uzman kadro
  • Sürekli hijyen
  • Tek seans’da çözüm
  • Ağrısız acısız tedavi
  • Size özel tedavi yöntemi

  Hasta Yorumları

  Uzun zamandır gitmeyi düşünüyordum bir türlü cesaret edememiştim. Ayaklarımdaki dayanılmaz acıdan sonra en azından bir baksınlar neymiş diye düşündüm.
  Gizem Köksal
  Bugün ,pedi gold merkezine alt tabanda çok uzun seneler önce oluşan ve zamanla çoğalan nasırlarımı aldırmak için geldim ve iyi ki geldim yüzüm gülüyo ayaklarım..
  Ayla Özarslan
  Ayağımda batık problemi vardı 1 senedir, bir kaç yere gittim daha da kötü oldu. Pedi Gold Merkezine geldim, daha ilk seferde batığım düzeldi ve artık acımıyor.
  Merve Yarar