Batık Tırnak, Nasır ve Mantar
Sorunlarına Garantili Çözümler

12.000 Başarılı vaka ile tüm el ve ayak sorunlarınızı
ağrısız ve acısız garantili olarak çözüyoruz
Randevu Al

Sağlık ayaklarda başlar

Ücretsiz muayene randevusu al, uzmanlarımız size özel çözümler sunsun.
  Batık Tırnak Tedavisi

  Batık tırnaklara eldeva deyin! Batık tırnaklar için son teknoloji ürünü tedavi yöntemimiz, ayaklarınızın kısa sürede harika görünmesini ve hissetmesini sağlayacaktır. Uzman bakımımız ve gelişmiş tekniklerimizle, enciddi tırnak batması vakalarını bile etkili bir şekilde tedavi ediyoruz. Çirkin tırnakların sizi engellemesine izin vermeyin. Randevunuzu bugün alın!

  • Güvenilir, Hızlı ve Ağrısız Çözüm
  • 10 Dakikada Tedavi İmkanı
  • Tekrar Etmeme Garantili

  Batık Tırnak Nedir? 

  Batık Tırnak problemi günümüzde birçok kişi sık sık görülmeye başlayan bir cilt rahatsızlığıdır. Batık Tırnak tedavisi ile bu rahatsızlığı ortadan tamamen kaldırmak mümkündür. Ancak doğru tedavi ve ilaç kullanımı yapılması gerekir. Aksi takdir de batık tırnak rahatsızlığının tekrar etmesi problemi ile karşı karşıya kalmak mümkün olacaktır. Bu sebepten ötürü uzman ve tecrübeli hekim tercihi yapmanız kısa sürede hızlı ve ağrısız çözüme kavuşmanızı sağlayabilir. Uzman ve tecrübeli hekimimiz tedavi sırasında uyguladığı işlemler sayesinde hem güvenilir hem de ağrısız bir tedavi imkanı sunar. Aynı zamanda rahatsızlığın tekrar etmemesi için doğru yöntemler kullanır. 

  Batık Tırnak Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?

  Batık Tırnak rahatsızlığının en önemli sebepleri arasında tırnakların yanlış ve derinden kesilmesi bulunur. Aynı zamanda tırnak travması, yanlış ayakkabı seçimi, pedikür işlemlerinin yanlış uygulanması, hamilelik ve ani kilo artışı gibi birçok sebepten ötürü de görülebilir. Batık tırnak her ne kadar ağrılı ve acılı bir rahatsızlık olsa da tedavisi çok kısa ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirilir. Peki, Batık Tırnak belirtileri nelerdir? İşte, batık tırnak belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tırnak yatağında ciddi derecede hassasiyet
  • Tırnak eti ve parmakta kızarıklık ya da morluk
  • Tırnağın çevresinde görülen şişlik
  • Tırnak çevresinde ki ani ısı değişimi
  • Tırnak çevresinde iltihaplanma

  Batık Tırnak Evreleri Nelerdir?

  Batık Tırnak tedavisine başlamadan önce uzman ve tecrübeli hekimimiz öncelikle tırnağın genel kontrollerini sağlayarak evresine karar verir. Bu sayede uygulanması ön görülen tedavinin planı yapılır. Tedavi planı uzman hekim tarafında yapıldıktan sonra hasta ile paylaşılır ve bu sayede tedaviye başlanılabilir. Batık Tırnak evreleri şu şekildedir:

  • Tırnak Çevresinde Ağrı: Batık Tırnak evresinin ilk belirtileri arasında tırnak çevresinde görülen ağrı bulunur. Tırnak çevresinde meydana gelen bu ağrı erken teşhis eli müdahale edilmez ise rahatsızlığın ilerlemesine sebep olunur. Bu evrede yalnızca tırnağın battığı bölge de ağrı meydana gelir. 
  • Kızarıklık ve Şişlik: Tırnak çevresinde meydana gelen ağrıya ek olarak zaman içerisinde kızarıklık ve şişlikte eşlik eder. Kızarıklık ve şişlik yalnızca tırnağın battığı bölgeyi değil diğer ayak parmaklarına da baskı uygulayacağı için ciddi bir rahatsızlık hissedilir. 
  • Enfeksiyon ve Kanama: Rahatsızlığın ilk iki evresinde müdahale edilmez ise tırnak batığının bulunduğu bölgede zaman içerisinde enfeksiyon ve kanama gibi bulgular görülebilir. Bu durumda hasta ciddi bir ağrı ve acı hisseder. Muhakkak uzman ve tecrübeli bir hekimden yardım alınması gerekir. 

  Batık Tırnak Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Batık Tırnak tedavisi rahatsızlığın evresine göre farklılık gösterir. Öncelikle yapmanız gereken uzman ve tecrübeli hekimimiz ile iletişime geçerek rahatsızlığın evresini öğrenmektedir. Uzman ve tecrübeli hekimimiz tedaviye başlamadan önce ön muayene yaparak tedavi planı oluşturur. Eğer rahatsızlığınız 1. evre ya da 2. evre de ise basit önlemler ve ilaç tedavi yöntemleri ile kısa süre de bu rahatsızlıktan kurtulmanız amaçlanır. Ancak rahatsızlığın 3. Evreye gelmiş ve batık bölgesinde enfeksiyon ve kanama mevcut ise cerrahi müdahalenin yapılması gerekebilir. Uzman ve tecrübeli hekimimiz cerrahi müdahale de bulunurken iş kaybı ya da öz bakıma engel olacak durumlardan kaçınmaktadır. Böylelikle lokal anestezi ile yaklaşık 10 dakika içerisinde ağrı ve sızı duymadan kısa bir operasyon ile tedavinizi gerçekleştirecektir. 

  Batık tırnak tedavisi hakkında sorular

  1- Tırnak batmasının evde tedavisi mümkün mü? Tel uygulaması evde yapılır mı?

  Evde yapılan tel tedavisinde tırnağın yapısı gözlemlenmeden telin sıklık ayarını fazla kaçırmanız durumunda tırnağın kırılmasına sebep olabilir, durumu daha komplike bir hale getirebilirsiniz. Bu nedenle uzman tarafından yapılması daha uygundur.

  2- Tırnak batması için aparat gerekli midir?

  Batık tırnağın oluştuğu bölgede iltihaplanma yok ise bant veya tel yardımı ile tırnağın doğru bir şekilde yatağın yolunu bulması sağlanabilir.

  4- Tırnak batması için uygulanan tedavi kalıcı mıdır?

  Uzman tarafından uygulanan tedavi sonrasında tırnak batması tamamen iyileşecektir. Ancak daha sonrasında uygulanması muhtemel hatalar veya genetik yatkınlık sebebi ile tekrar etmemesi konusunda kesin bilgi verilmez.

  5- Tırnak batması için krem tedavisi yeterli midir?

  Krem uygulanan tırnak kenarlarında cilt tahammülü azalacağından batma ihtimalini artırabilir. Bu nedenle bir uzmana danışmanızı ve batık tırnak aşamasına göre tedavi uygulanmasını öneriyoruz.

  6- Elde tırnak batması olur mu?

  Ayak bölgesinde sık karşılaşmamıza rağmen elde de tırnak batması mümkündür.

  7- Tırnak batması tedavisi acılı bir işlem midir?

  Tırnak batması tedavisi acısız bir işlemdir. İleri düzey tırnak batması veya tel uygulaması yapılmasına rağmen cevap alınamamış hastalarda uygulanan tırnak yatağı revizyonu işlemi sırasında da lokal anestezi uygulanmaktadır. Böylelikle herhangi bir acı ağrı hissedilmez.

  Bizi arayın Tırnak batığından sonsuza dek kurtulun!

  Hijyenik Klinik Ortamı, Ücretsiz Muayene

  ``Etik`` Sağlık Hizmeti

  Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

  Sağlıklı Vücudun Adresi

  Sağlığınızı korumanın ve geliştirmenin size sunabileceğimiz armağan olduğunu çok iyi biliyoruz. Doktorlarımız ve ekibimizle, sağlığınızı güzellikle taçlandırıyoruz.

  Güven Veren Yapı

  Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran “kurumsal” yapımız güven veriyor.

  Batık Tırnak Tedavi Merkezi - Kalıcı Batık Tırnak Tedavisi

  El ve ayak sağlığınızı ertelemeyin! Ücretsiz Muayene için Hemen Arayın, Batık Tırnak Şikayetlerinizden Kurtulun.
  • 12000 Başarılı vaka
  • Alanında uzman kadro
  • Sürekli hijyen
  • Tek seans’da çözüm
  • Ağrısız acısız tedavi
  • Size özel tedavi yöntemi

  Hasta Yorumları

  Uzun zamandır gitmeyi düşünüyordum bir türlü cesaret edememiştim. Ayaklarımdaki dayanılmaz acıdan sonra en azından bir baksınlar neymiş diye düşündüm.
  Gizem Köksal
  Bugün ,pedi gold merkezine alt tabanda çok uzun seneler önce oluşan ve zamanla çoğalan nasırlarımı aldırmak için geldim ve iyi ki geldim yüzüm gülüyo ayaklarım..
  Ayla Özarslan
  Ayağımda batık problemi vardı 1 senedir, bir kaç yere gittim daha da kötü oldu. Pedi Gold Merkezine geldim, daha ilk seferde batığım düzeldi ve artık acımıyor.
  Merve Yarar